Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Dobrze się zaczyna.

Długo czekaliśmy na prawdziwe otwarcie sezonu wędkarskiego. Pandemia koronowirusa uniemożliwiała wejście na łowisko. W zasadzie dopiero tuż przed majówką mogliśmy ogłosić, że otwieramy sezon 2020. Z gospodarzem Ośrodka Sportów Wędkarskich w Rogóźnie uzgodniliśmy warunki wejścia na teren ośrodka i możliwości wynajęcia sprzętu pływającego. Nie jest to jeszcze pełne otwarcie, ale zawsze lepszy jest rydz jak nic. Na obecną chwilę dostępne mamy tylko licencje sezonowe, choć amatorów jednorazówek jest dużo. Ale cóż takie warunki mamy postawione. Ryb za to mamy co niemiara. I to ryb okazałych. Poniżej w galerii będzie można zobaczyć je wszystkie choć zapewne są tacy wędkarze, którzy nie pochwalili się swoimi osiągnięciami.
Szczególną uwagę zwracamy na kolejnego karpia, któremu jego łowca nadał imię. Karp 21 kg został złowiony przez Krzysztofa Trzecieckiego a na imię jemu Harry. Został złowiony 3 maja niemal w samo południe.
Wojciech Marzęda w dniu 9 maja wyłowił amura 18,5 kg, Szymek Hunek na swojej niemal tygodniowej zasiadce miał tylko jeden dzień konia. Złowił w nim dwa karpie 17 kg i 12,5 kg. Podobnie Ola Włodarczyk i Kacper Bordzoł. Cała zasiadka prawie na zero, by w ostatnim dniu na osłodę wyholować karpia 15 kg i 12,4. 16 maja zgłoszono pierwsze szczupaki. Bartłomiej Franczak zgłosił okazałego niemal metrowca /95 cm/ a dzień później Gabryś Domański zgłosił szczupaka 86 cm. Pisząc tego newsa otrzymałem wiadomość, o złowionym szczupaku w dniu 9 maja o długości 120 cm i wadze 14 kg. Nie znamy łowcy tego okazu ale na zdjęciu prezentuje go kol. Emil Jaworski. Złowiono również kilkanaście okazów okonia, z czego największym ze zgłoszonych był okoń Jana Sadowskiego 46 cm. Bogdan Chomiuk miał okonia o 6 cm krótszego.
Gratulujemy wszystkim łowcom okazów i namawiamy do przesyłania zdjęć ze złowionymi rybami. Pokażmy braci wędkarskiej nasze łowisko i jego wspaniałe okazy.

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Którą z wymienionych metod zmniejszenia populacji sumika karłowatego uważasz za najlepszą:
Odłów sprzętem rybackim
Odłów poprzez dodatkowe zawody wędkarskie
Odłów poprzez konkurs "Sumik ponad wszystko"
Niszczenie gniazd sumika poprzez odłów wylęgu
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin