Otwieramy częściowo Ośrodek. I etap dochodzenia do normalności

Od 20 kwietnia częściowo otwieramy Ośrodek Sportów Wędkarskich, który ze względu na epidemię koronowirusa był dla klientów niedostępny. W pierwszej kolejności z ośrodka będą mogli korzystać właściciele domków, bez możliwości zapraszania osób postronnych. Do dyspozycji tej grupy, czynne będą umywalki i ubikacja przyczepowa. WC ogólnodostępne nadal będzie nieczynne.
Na teren ośrodka będą mogli wjechać również wędkarze, którzy wykupią sezonową licencje na połów ryb w j. Rogóźno i roczny karnet parkingowy. Oczywiście rozprowadzamy również licencje jednodniowe dla członków PZW jak i wędkarzy niezrzeszonych, ale nie będą oni mogli skorzystać z ośrodkowego parkingu ani z wędkowania z ośrodkowego pomostu. Te ograniczenia w kolejnych etapach najprawdopodobniej znikną, ale póki co nie jesteśmy w stanie przewidzieć końca tej epidemii. Dlatego nie możemy pozwolić na otwarcie bram ośrodka, aby możliwie jak najlepiej chronić tych, którzy płacą na jego utrzymanie.
Zobowiązuje się jednocześnie wszystkie osoby przebywające na ośrodku w przestrzeni publicznej, do zakrywania ust i nosa maseczką oraz do przestrzegania ustanowionych rozporządzeniem odległości pomiędzy osobami. Kontakt z pracownikami recepcji poprzez zabezpieczone okno. Przed okienkiem może stać jedna osoba. Pozostałych klientów prosimy o zachowanie dystansu kolejkowego.
Od 20 kwietnia będziemy rozprowadzać licencje na połów ryb oraz przyjmować opłaty wędkarskie.

.
W styczniu Zarząd Okręgu PZW w Lublinie, na wniosek koła podjął uchwałę dotyczącą nowych cen licencji.

Licencja sezonowa dla członków PZW kosztuje 100 zł
Licencja jednodniowa dla członków PZW kosztuje 20 zł
Licencja jednodniowa dla nie zrzeszonych w PZW i obcokrajowców kosztuje 40 zł

.
Otrzymaliśmy również informację administratora Ośrodka o cenach biletów parkingowych.

Karnet roczny na parkowanie w OSW Rogóźno kosztuje 100 zł
Karnet roczny ulgowy /dla członków ZZG w Polsce/ kosztuje 50 zł
Opłata parkingowa dzienna w OSW Rogóźno kosztuje 10 zł
Opłata dzienna ulgowa /dla członków ZZG w Polsce/ kosztuje 5 zł

.
Jest to pierwszy etap dochodzenia do normalności, pomimo że jak twierdzą fachowcy szczyt tej epidemii jeszcze przed nami. Wierzę jednak, że jesteśmy na tyle odpowiedzialni, że będziemy się umiejętnie przed tym zagrożeniem chronić.