Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Okazy z jeziora w 2019 roku - rozstrzygnięcie konkursów

Radosław Wyleziński karp 238 kg

Mija sezon wedkarski 2019. Czas na podsumowania. To był bardzo dobry rok. Rok wielu okazów, i to nie tylko okazów karpia. Największa ryba łowiska, to karp złowiony przez Radosława Wylezińskiego 23,8 kg. Drugie miejsce w tym konkursie zajął Adam Rybczyński z karpiem 23,4 kg. Na trzecim miejscu karp Szymona Hunka - 23,24 kg. W 2019 pokazało się jeszcze kilka dwudziestek: Przemysław Popek 22 kg, Paweł Kurowski 22 kg, kolejny krakowianin, na którego relację i zdjęcia czekamy 22kg, Szymon Hunek 22kg, Emil Jaworski 20 kg, Kacper Bordzoł 20 kg i wiele innych . Padł rekord również suma 61,5 kg, szczupaka 11 kg, amura 22kg sumika karłowatego 1,5 kg, okonia 46cm. Wiele z tych dwudziestek to ryby, które to wagę osiągnęły w tym roku. Tak więc od tego roku pływają IWA - 23,8, Adaś - 23,4 Antek - 22kg. Zapewne to nie wszystkie największe ryby tego roku. Apelujemy do wędkarzy o w miarę szybkie nadesłanie swoich relacji z połowu ryb z nazwiskiem łowiącego, wagi ryby i oczywiście zdjęcia na zdres mailowy spayker.marek@gmail.com Na naszej stronie internetowej,  w zakladce galeria, imieścimy te zdjęcia, aby jeszcze bardziej uatrakcyjniały wizualizację łowiska.

P.S.

Aby wyprzedzić ewentualne pytania na temat klasyfikacji okazów informujemy, że odbywa się to poprzez porównanie wagi tych okazów do aktualnego rekordu Polski. Oficjalny rekord Polski karpia to 34,5 kg , suma 105kg, szczupaka 24,10 kg. Porównanie proporcji złowionych ryb do rekordów, pozwalają określić największy okaz łowiska. I tak w przypadku karpia jest to liczba 68,98%, suma 58,57%, szczupaka 45,64%

Tak jak w latach poprzednich zorganizowaliśmy konkurs, mający na celu czyszczenie jeziora z rybiego chwastu. W konkursie Sumik ponad wszystko najlepszym okazał się jedyny łowiący sumika karłowatego Witold Aftyka 70,70 kg. To o 10 kg więcej niż złowiono i zarejestrowano w 2018 roku. Jest to wyraźny sygnał, że sumika w jeziorze już jest dużo mniej. A te co pozostały niejednokrotnie mają dużo ponad jeden kilogram wagi.

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Którą z wymienionych metod zmniejszenia populacji sumika karłowatego uważasz za najlepszą:
Odłów sprzętem rybackim
Odłów poprzez dodatkowe zawody wędkarskie
Odłów poprzez konkurs "Sumik ponad wszystko"
Niszczenie gniazd sumika poprzez odłów wylęgu
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin