Rozpoczynamy nowy sezon na łowisku licencyjnym PZW OSW
Rogóźno
Tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, nadszedł czas aby
rozpocząć sprzedaż licencji na połów ryb i rozpocząć rezerwację łowisk
karpiowych. Niestety nie wszystko nam wyszło co planowaliśmy ale cóż, to nie
nasza wina, że globalne ocieplenie nie pozwoliło wejść na lód by przeprowadzić
remonty naszych platform i pomostów. Będziemy próbowali dokonać tych prac w
późniejszym terminie, gdy się trochę ociepli. Tabele rezerwacji pokazują
wszystkie łowiska, ale rezerwować będziemy tylko ich część. Jeśli uda się
poprawić stan platform to i one wejdą do grafiku rezerwacji.
.
Od maja 2010 rezerwujemy do połowu nocnego:
.
Plaża zielona
Nora
Plaża Dzika
Wejście 2
Wejście 1
Pomost Śliwki
Pomost KUL
.
Podjęcie próby rezerwacji łowiska sprawdziło się w 2019 roku i również w tym roku chcemy to kontynuować. Jednak jesteśmy zobowiązani wprowadzić kilka zmian, do których zmusiło nas życie i sami wędkarze.
.
1. Uchwałą 138 /2019 Zarząd Okręgu PZW w Lublinie zmienił obowiązujące do tej pory ceny licencji na połów ryb w jeziorze Rogóźno. Sześć sezonów utrzymaliśmy je na tym samym poziomie. Wzrost cen materiału zarybieniowego jak i utrzymania łowiska zmusiło nas do tego kroku. Pomimo wzrostu cen, koszty naszych licencji są najniższe w Okręgu.
a. Licencja sezonowa od 1.01 do 30.11 - 100 zł
b. Jednodniowa dla zrzeszonych w PZW - 20 zł
c. Jednorazowa dla niezrzeszonych w PZW - 40 zł
d. Jednorazowe zezwolenie na odbycie zawodów wędkarskich członków PZW - 10 zł
Przy zakupie licencji sezonowych wędkarz otrzyma za darmo wydrukowany Regulamin połowu ryb w jeziorze Rogóźno Licencje, są wydawane tylko w Recepcji Ośrodka Sportów Wędkarskich w Rogóźnie. Przy ich nabyciu należy okazać bieżącą opłatę w PZW i kartę wędkarską.
2. Rezerwacja łowiska jest możliwa osobiście lub telefonicznie /784 017 543/. Na stronie internetowej, w danym miesiącu i wybranych dniach pojawi się literka „ r ". W dniu rozpoczęcia zasiadki , po wykupieniu licencji, rezerwujący ma obowiązek zgłoszenia tego faktu telefonicznie poprzez SMS, podając łowisko i numery licencji wszystkich łowiących. Na stronie w tabeli w rezerwacji pojawi się litera „ p". Dopiero pojawienie się tej litery upoważnia wędkarza do połowu nocnego. Każdą zasiadkę kończy SMS-owy raport /koniec łowienia, nazwa łowiska, złowione okazy, w przypadku dużych ryb nazwisko i imię łowiącego i zdjęcie złowionej ryby/. W przypadku złowienia ryby, która w 2020 roku po raz pierwszy osiągnęła wagę 20 kg oddzwonimy w celu nadania rybie jej imienia identyfikującego lub przekazanie informacji o posiadanym imieniu.
3. Zarząd koła rezerwuje łowisko, lecz nie odpowiada za zagospodarowanie tego łowiska. Obowiązuje zakaz wjazdu samochodem na łowisko i w jego pobliże. Nieprzestrzeganie tego zakazu, łamiącego obowiązujący Regulamin łowiska, spowoduje cofnięcie zezwolenia połowu w nocy, niezależnie od konsekwencji spowodowanej złamaniem przepisów leśnych. Camping możliwy jest tylko w namiotach bez podłogi, obowiązuje zakaz użytkowania otwartego ognia. Na łowisku i w jego pobliżu należy utrzymać porządek. Wszystkie nieczystości stałe wędkarz zobowiązany jest zabrać ze sobą /w związku z sortowaniem śmieci, koło nie posiada porozumienia w tej kwestii z gospodarzem Ośrodka/. Wędkarz na łowisko powinien zabrać ze sobą saperkę, aby przy jej pomocy zakryć dowody spożywanych posiłków i wykonanych potrzeb fizjologicznych.
4. Zarząd koła informuje, że samowolne wycinanie okalającej jezioro trzciny, stanowi ingerencję w ekosystem jeziora. Trzciny są naturalnym filtrem dla jeziora. Społeczna Straż Rybacka na bieżąco, podczas kontroli będzie monitorowała samowolną wycinkę trzciny, a w przypadku jej ujawnienia, będzie wnioskowała na Policję, o nałożenie mandatu za powyższe wykroczenie.
.
.
Sprawdź czy na pewno zarezerwowałeś łowisko?
.
.
Marzec, Kwiecień, Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień, Pażdziernik, Listopad